Gire udvikler Skandinaviens mest effektive platform til transport af biler

Click to scroll to main content

Vores mål er at skabe et optimalt logistikflow for bilindustrien og en helt digital kunderejse i verdensklasse.

90K
Over 90.000 afsluttede transporter
3
Etableret i 3 lande
4.82
Kundetilfredshed

Vi udvikler vores egen digitale platform for at levere den allerbedste kundeoplevelse. Biltransport skal være så problemfrit som muligt.

Gires booking-flow

Vi gør alt for at sikre, at hver kundeoplevelse lever op til forventningerne. Det skal være sikkert, problemfrit og præcists hver eneste gang.

Vores
kundereløfter

01
Precise

Præcision på alle punkter er afgørende for os, fordi det er afgørende for dig. Vi lover at levere, når vi siger, vi vil, i alt fra udrulning af ny teknologi til afhentning og levering af biler.

02
User-friendly

Gire skal være så simpelt, at det bliver en del af hverdagen. Enkelhed er kernen i vores service og platform, og målet er, at brugerrejsen og kundeoplevelsen ved hver opgave skal opleves problemfrit.

03
Driven

Vi har stor drivkraft og store ambitioner, både for os selv og for vores kunder. Vi lover ikke kun god service, vi leverer løsninger, der overgår forventningerne.

Tilsammen bliver dette også P - U - D, eller PUD, som er det vigtigste ord i Gires eget stammesprog. En transportmission er en „afhentning og levering“, og hvis der er noget, vi holder af i verden, er det det!

Mød teamet

Gire Danmark

Christopher Haar

Christopher Haar

Managing Director
+45 22 46 25 71
christopher@giremobility.com
Mikkel Smedegaard

Mikkel Smedegaard

Operations Manager
+45 30 27 91 09
mikkel@giremobility.com
Jonas Smedegaard

Jonas Smedegaard

Quality and Opser
jonas@giremobility.com

Admin & Tech

Petter Steensland

Petter Steensland

Co-founder and CCO
+47 932 54 649
petter@giremobility.com
Stian B. Berentsen

Stian B. Berentsen

Co-founder & CEO
+47 930 08 047
stian@giremobility.com
Carl Astrup

Carl Astrup

CTO
+47 991 61 066
carl@giremobility.com
Vilde Bauer Andreassen

Vilde Bauer Andreassen

Head of Finance
+47 468 30 416
vilde@giremobility.com
Håvard Sørensen

Håvard Sørensen

Developer
havard@giremobility.com
Fredrik Gjellesvik

Fredrik Gjellesvik

Developer
fredrik@giremobility.com
Fride Tønseth

Fride Tønseth

UX-designer
fride@giremobility.com
Valery Jusjtsjenko

Valery Jusjtsjenko

Developer
valery@giremobility.com
Dmitriy Saenko

Dmitriy Saenko

Developer
dima@giremobility.com