Gire utvecklar Skandinavias mest effektiva plattform for transport­uppdrag av bilar

Klicka för att bläddra till huvudinnehållet

Vårt mål är att skapa ett optimalt logistik­flöde för fordons­industrin och en helt digitaliserad kundresa i världsklass.

90K
Över 90 000 genomförda uppdrag
3
Etablerade i 3 länder
4.82
Kundnöjdhet

Vi utvecklar vår egna digitala plattform för att leverera den allra bästa kundupplevelsen. Biltransporter ska vara så sömlös som möjligt.

Gires bokningsformulär

Vi säkerställer alltid att varje kundupplevelse uppfyller eller överträffar förväntningarna. Det ska vara säkert, problemfritt, tydligt och exakt, varje gång.

Vårt
kundlöfte

01
Precise

Precision på alla punkter är avgörande för oss, eftersom det är avgörande för dig. Vi lovar att leverera när vi säger att vi ska, i allt från lansering av ny teknik till upphämtning och leverans av bilar.

02
User-friendly

Gire ska vara så enkelt att det blir en del av vardagen. Enkelhet är kärnan i vår service och plattform, och målet är att användarresan och kundupplevelsen vid varje uppdrag ska upplevas sömlöst.

03
Driven

Vi har stort driv och stora ambitioner, både för oss själva och för våra kunder. Vi lovar inte bara bra service, vi kommer att leverera lösningar som överträffar förväntningarna.

Tillsammans blir detta också P - U - D, eller PUD, vilket är det viktigaste ordet i Gires eget stamspråk. Ett transportuppdrag är en ”upphämtning och leverans”, och om det finns något vi bryr oss om i världen är det det!

Möt teamet

Gire Sverige

Elias Graffman

Elias Graffman

Managing Director
+46 766 477 609
elias@giremobility.com
Adam Rongione

Adam Rongione

Operations and Customer Success Manager
+46 762 119 360
adam@giremobility.com
Alicia Blomqvist Lindberg

Alicia Blomqvist Lindberg

Key Account Manager
+46 708 897 206
alicia@giremobility.com
Casper Scheuer

Casper Scheuer

Driver Manager/Sales ops
casper@giremobility.se

Admin & Tech

Petter Steensland

Petter Steensland

Co-founder and CCO
+47 932 54 649
petter@giremobility.com
Stian B. Berentsen

Stian B. Berentsen

Co-founder & CEO
+47 930 08 047
stian@giremobility.com
Carl Astrup

Carl Astrup

CTO
+47 991 61 066
carl@giremobility.com
Vilde Bauer Andreassen

Vilde Bauer Andreassen

Head of Finance
+47 468 30 416
vilde@giremobility.com
Håvard Sørensen

Håvard Sørensen

Developer
havard@giremobility.com
Fredrik Gjellesvik

Fredrik Gjellesvik

Developer
fredrik@giremobility.com
Fride Tønseth

Fride Tønseth

UX-designer
fride@giremobility.com
Valery Jusjtsjenko

Valery Jusjtsjenko

Developer
valery@giremobility.com
Dmitriy Saenko

Dmitriy Saenko

Developer
dima@giremobility.com